Kilpailu 29.5.2014 C agilityrata, paikka Tampere, järjestäjä Tampereen Koiraurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 10:05, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 43, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 29 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK 32,59 5,00 -12,41 0 -12,41  
2 14 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT 33,41 4,88 -11,59 0 -11,59  
3 22 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK 35,07 4,65 -9,93 0 -9,93  
4 10 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Vuorisalo TAKUT 39,13 4,17 -5,87 0 -5,87 SERT-A
5 7 chihup Ilja Ilja Johanna Romppanen TAMSK 41,49 3,93 -3,51 0 -3,51  
6 32 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU 41,54 3,92 -3,46 0 -3,46  
7 16 shelam Elmo Bridemoor's Just Me Maria Penttinen JAT 43,35 3,76 -1,65 0 -1,65  
8 20 lunnik Gry Anarchos Piprane Diva Jenni Kaipainen TAMSK 49,85 3,27 4,85 0 4,85  
9 2 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 41,05 3,97 -3,95 5 5  
10 19 kääpin Wili Denwest Own Will Kaisa Ihamäki WECA 46,81 3,48 1,81 5 6,81  
11 1 parson Aino Jackville Helia Ville Pirisjoki YLÖKK 31,67 5,15 -13,33 10 10  
  3 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA         HYL  
  5 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK         HYL  
  6 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK         HYL  
  8 jackru Veeti Turbotassun Fido Suvi Jutila TAMSK         HYL  
  9 jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK         HYL  
  11 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Antikainen ACE         HYL  
  12 parson Tyyne Mahottoman Peloton Pulmu Laura Pälä ÄETSÄ         HYL  
  13 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU         HYL  
  15 amecoc Kitty Little Life My Dream Girl Mari Mattila TAMSK         HYL  
  17 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  18 borter Tepa Flagstone's Mix The Pix Maija-Kaisa Ojala PAGT         HYL  
  21 kääpin Domi Riihikarsinan Dominicus Djanoah Marita Uurto ÄETSÄ         HYL  
  23 parson Tilly Jackville Livia Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  24 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  25 jackru Ralli Multakirsun Taran Toivo Eveliina Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  26 parson Arska Elio Da Roseira Brava Annu Keränen YLÖKK         HYL  
  27 mittel Tinka Lecibsin Judit Minna-Kaisa Haapanen YLÖKK         HYL  
  28 shelam Manu Foxitar Discoshadow Eeva Tervo NPKH         HYL  
  30 amecoc Nea Little Life Just Dreaming Outi Heikkinen TAMSK         HYL  
  33 jackru Carlo Jack's Hood Little John Tuija Kulma E-HKK         HYL  
  34 amecoc Hugo Little Life Hot Colours Mari Mattila TAMSK         HYL  
  35 bichav Muusa Pikikuonon Muusa Laura Ruohonen TAMSK         HYL  
  36 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT         HYL  
  37 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen ACTIV         HYL  
  38 kääsna Olga Top Target Fantasy Story Marita Yliknuusi SVK         HYL  
  39 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA         HYL  
  40 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  41 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  42 shelam Nipsu Bumtsi Bum Madam Butterfly Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  43 jackru Sissi Maiaran Aylen Niina Lahti-Hautala TAMSK         HYL  
  44 shelam Tempo Kilpop Ådessa Jennina Kilponen PAGT         HYL  
  45 parson Kleni Jackville Glenny Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  4 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa JAT         POIS  

Medi 3, kello 13:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 28, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Harri Huittinen PIRKU 33,48 4,66 -11,52 0 -11,52 SERT-A
2 62 shelam Kiia Amarantes Shaal Nur Hannele Ylänen LAU 34,60 4,51 -10,40 0 -10,40  
3 54 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Virpi Hujanen PIRKU 35,36 4,41 -9,64 0 -9,64  
4 55 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas TAMSK 35,38 4,41 -9,62 0 -9,62  
5 46 androk Niña Niña De Vientonegro Pirkko Leppänen LAUKA 35,73 4,37 -9,27 0 -9,27  
6 73 kromfo Tuuli Jettildan Aitotähti Heini Stenberg ÄETSÄ 37,96 4,11 -7,04 0 -7,04  
7 56 kesvil Marple Nutlee Miss Marple Sini Kaukinen PIRKU 38,98 4,00 -6,02 0 -6,02  
8 51 parson Uuno Beleriad Umppa Lumppa Marja Reunanen TAMSK 39,27 3,97 -5,73 0 -5,73  
9 49 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 37,88 4,12 -7,12 5 5  
10 68 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 49,22 3,17 4,22 5 9,22  
11 78 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Matleena Kallio TAMSK 33,23 4,70 -11,77 10 10  
12 64 shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Anne Haapala PAGT 45,29 3,44 0,29 10 10,29  
13 61 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU 51,56 3,03 6,56 5 11,56  
  47 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen ACTIV         HYL  
  48 koohon Indy Lucky Nana's Marco Polo Satu Nummela KOOHO         HYL  
  53 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  58 tarupi Remu Boxter Heli Koskensalo TAMSK         HYL  
  59 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK         HYL  
  60 borter Nemo Flagstones Supersonic Marjo Oinas TAMSK         HYL  
  63 jackru Jeppe Ansometsän Bastilion Suvi Jutila TAMSK         HYL  
  65 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  66 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK         HYL  
  67 lagrom Pulmu Wildfinn Civettuola Bellezza Anniina Kivineva TAMSK         HYL  
  69 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU         HYL  
  70 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen JAT         HYL  
  71 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT         HYL  
  74 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK         HYL  
  76 parson Arttu Karvahaalarin Leevi Janne Edgren YLÖKK         HYL  
  50 shelam Jedi Cimillan Eri Kiituri Jaana Mäkelä TAMSK         POIS  

Maksi 3, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 42, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 99 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK 31,85 4,93 -12,15 0 -12,15 SERT-A
2 82 lyhcol Aino Final Fantasy's Exotic Taste Maarit Rantala TAKUT 33,76 4,65 -10,24 0 -10,24  
3 90 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja YLÖKK 35,08 4,47 -8,92 0 -8,92  
4 108 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE 36,18 4,34 -7,82 0 -7,82  
5 126 pitcol Raisa Purple Pearl's Jocose Naiad Jutta Ruokonen NPKH 36,73 4,27 -7,27 0 -7,27  
6 98 appenz Bono Sehän On Bono Pekka Ilen JAT 39,26 4,00 -4,74 0 -4,74  
7 113 schape Saku Buffing Quispel Does Ida-Lotta Jakonen TAMSK 46,00 3,41 2,00 0 2,00  
8 95 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK 31,56 4,97 -12,44 5 5  
9 110 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK 34,79 4,51 -9,21 5 5  
10 106 auspai Luca Bywater Bartje Laura Mustanoja ÄETSÄ 34,83 4,51 -9,17 5 5  
11 120 belpag Peppi Groguard Bendita Sari Hannikainen TAMSK 37,63 4,17 -6,37 5 5  
12 118 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 42,92 3,66 -1,08 5 5  
13 105 borcol Reino Tammikallion Unbeaten Marja Mustanoja ÄETSÄ 32,43 4,84 -11,57 10 10  
14 94 engspa Fina Blacktan Sirius Come Tome Chill Niina Sahlman TAMSK 44,23 3,55 0,23 10 10,23  
15 112 novnou Lili Nauruparran Mystery Storm Lily Saija Tarvainen TAMSK 47,69 3,29 3,69 10 13,69  
16 88 auspai Maisa Hazelmoor Unlike Anyone Paula Mäki TAMSK 34,45 4,56 -9,55 15 15  
17 104 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 38,16 4,11 -5,84 20 20  
  80 belpag Pink Talvihallan Camiaca Jutta Ruokonen NPKH         HYL  
  81 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK         HYL  
  83 auskel Hi-Likka Didaktic's Arana Kirsti Levistö JAT         HYL  
  84 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  85 borcol Kuula Yes Minna Kirveskoski ACTIV         HYL  
  86 samoje Hilppa Arttulan Xtra Nokkela Janne Pesonen LEVEK         HYL  
  87 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen TAMSK         HYL  
  89 borcol Into Tending Jackknife Kati Selkämaa TAMSK         HYL  
  91 pitcol Wimma Say Wuf Winning Ways Miia Laitinen ISKK         HYL  
  92 auskel Eka Whyalla's Ekala Tuula Pessa TAMSK         HYL  
  93 auskel Hinkuu Kelmi Hilipatipippan Katja Ojansivu JOA         HYL  
  96 whippe Nopo Hookoplan Hayabusa Hanna-Mari Hartin TAMSK         HYL  
  100 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT         HYL  
  101 borcol Jyty Pythagoraan X-mas Bombshell Päivi Karhunen VIRTA         HYL  
  102 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU         HYL  
  103 borcol Timon Never Stop Lion King Sofia Stens PAWS         HYL  
  107 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka LAPPA         HYL  
  109 espves Rane Zorrazo Cool Guy Sari Tuomivaara ÄETSÄ         HYL  
  111 auspai Lilli Hazelmoor Lime Lemonade Paula Mäki TAMSK         HYL  
  114 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK         HYL  
  116 lagrom Consta Foogel Constantino Johanna Lammi YLÖKK         HYL  
  121 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  122 borcol HUIPPU Pikkupaimenen Unforgettable News Minna Lahtinen NPKH         HYL  
  123 walspa Börje Castiog Cadarn Terhi Talaskivi LEVEK         HYL  
  125 lyhcol Zini Sandcastle's Phantom Punch Sanna Rantanen TAMSK         HYL  
  97 borcol Diego Trust Your Heart Glen Laura Antikainen ACE         POIS  
  127 borcol Pörrö Dreamoor The Dragon Rider Tero Sarkola TAMSK         POIS