Kilpailu 29.5.2014 B hyppyrata, paikka Tampere, järjestäjä Tampereen Koiraurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 11:20, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 36, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 mittel Tinka Lecibsin Judit Minna-Kaisa Haapanen YLÖKK 37,48 4,59 -8,52 0 -8,52 SERT-H
2 45 parson Kleni Jackville Glenny Ville Pirisjoki YLÖKK 39,91 4,31 -6,09 0 -6,09  
3 40 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK 40,17 4,28 -5,83 0 -5,83  
4 22 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK 40,52 4,24 -5,48 0 -5,48  
5 2 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 40,91 4,20 -5,09 0 -5,09  
6 18 borter Tepa Flagstone's Mix The Pix Maija-Kaisa Ojala PAGT 42,56 4,04 -3,44 0 -3,44  
7 16 shelam Elmo Bridemoor's Just Me Maria Penttinen JAT 46,33 3,71 0,33 0 0,33  
8 7 chihup Ilja Ilja Johanna Romppanen TAMSK 48,52 3,55 2,52 0 2,52  
9 39 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA 37,39 4,60 -8,61 5 5  
10 41 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 39,00 4,41 -7,00 5 5  
11 1 parson Aino Jackville Helia Ville Pirisjoki YLÖKK 39,51 4,35 -6,49 5 5  
12 3 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 42,28 4,07 -3,72 5 5  
13 36 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT 43,51 3,95 -2,49 5 5  
14 25 jackru Ralli Multakirsun Taran Toivo Eveliina Mustanoja ÄETSÄ 44,66 3,85 -1,34 5 5  
15 43 jackru Sissi Maiaran Aylen Niina Lahti-Hautala TAMSK 45,80 3,76 -0,20 5 5  
16 38 kääsna Olga Top Target Fantasy Story Marita Yliknuusi SVK 51,21 3,36 5,21 0 5,21  
17 35 bichav Muusa Pikikuonon Muusa Laura Ruohonen TAMSK 49,10 3,50 3,10 5 8,10  
18 42 shelam Nipsu Bumtsi Bum Madam Butterfly Anu Rantanen TAMSK 37,58 4,58 -8,42 10 10  
19 26 parson Arska Elio Da Roseira Brava Annu Keränen YLÖKK 42,96 4,00 -3,04 10 10  
20 8 jackru Veeti Turbotassun Fido Suvi Jutila TAMSK 46,56 3,69 0,56 10 10,56  
21 33 jackru Carlo Jack's Hood Little John Tuija Kulma E-HKK 51,45 3,34 5,45 10 15,45  
22 31 borter Carla Verticaltail`s Carla Harri Konttinen PAWS 55,07 3,12 9,07 10 19,07  
23 24 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK 50,26 3,42 4,26 50,26 54,52  
  5 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK         HYL  
  9 jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK         HYL  
  10 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Vuorisalo TAKUT         HYL  
  11 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Antikainen ACE         HYL  
  12 parson Tyyne Mahottoman Peloton Pulmu Laura Pälä ÄETSÄ         HYL  
  14 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  17 shelam Nelli Akiliinan Queen Of Hearts Marianne Torkko TSAU         HYL  
  20 lunnik Gry Anarchos Piprane Diva Jenni Kaipainen TAMSK         HYL  
  21 kääpin Domi Riihikarsinan Dominicus Djanoah Marita Uurto ÄETSÄ         HYL  
  23 parson Tilly Jackville Livia Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  29 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  32 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  37 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen ACTIV         HYL  
  4 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa JAT         POIS  

Medi 3, kello 12:30, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 30, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK 36,17 4,76 -9,83 0 -9,83  
2 75 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Harri Huittinen PIRKU 40,39 4,26 -5,61 0 -5,61 SERT-H
3 70 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen JAT 40,40 4,26 -5,60 0 -5,60  
4 74 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 41,77 4,12 -4,23 0 -4,23  
5 48 koohon Indy Lucky Nana's Marco Polo Satu Nummela KOOHO 42,96 4,00 -3,04 0 -3,04  
6 51 parson Uuno Beleriad Umppa Lumppa Marja Reunanen TAMSK 43,88 3,92 -2,12 0 -2,12  
7 52 shelam Quru Funnytail Kir Royal Maria Penttinen JAT 44,36 3,88 -1,64 0 -1,64  
8 72 borter Alfred Franz Melodia Szczurolapa Maren Konttinen PAWS 46,73 3,68 0,73 0 0,73  
9 54 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Virpi Hujanen PIRKU 39,48 4,36 -6,52 5 5  
10 46 androk Niña Niña De Vientonegro Pirkko Leppänen LAUKA 41,15 4,18 -4,85 5 5  
11 66 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK 43,13 3,99 -2,87 5 5  
12 49 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 43,54 3,95 -2,46 5 5  
13 78 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Matleena Kallio TAMSK 38,04 4,52 -7,96 10 10  
14 61 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU 47,18 3,65 1,18 10 11,18  
15 58 tarupi Remu Boxter Heli Koskensalo TAMSK 51,58 3,34 5,58 10 15,58  
  47 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen ACTIV         HYL  
  53 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU         HYL  
  55 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas TAMSK         HYL  
  56 kesvil Marple Nutlee Miss Marple Sini Kaukinen PIRKU         HYL  
  57 manter Merckx Fanatic's Excellency Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  59 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK         HYL  
  60 borter Nemo Flagstones Supersonic Marjo Oinas TAMSK         HYL  
  62 shelam Kiia Amarantes Shaal Nur Hannele Ylänen LAU         HYL  
  63 jackru Jeppe Ansometsän Bastilion Suvi Jutila TAMSK         HYL  
  64 shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Anne Haapala PAGT         HYL  
  67 lagrom Pulmu Wildfinn Civettuola Bellezza Anniina Kivineva TAMSK         HYL  
  68 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK         HYL  
  69 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU         HYL  
  76 parson Arttu Karvahaalarin Leevi Janne Edgren YLÖKK         HYL  
  77 novnou Wii Tuplaveen Tättähäärä Miia Peltokangas TAMSK         HYL  

Maksi 3, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 38, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 borcol Just Tammikallion Önöff Heini Stenberg ÄETSÄ 38,06 4,55 -7,94 0 -7,94  
2 82 lyhcol Aino Final Fantasy's Exotic Taste Maarit Rantala TAKUT 38,47 4,50 -7,53 0 -7,53 SERT-H
3 104 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 38,64 4,48 -7,36 0 -7,36  
4 118 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 40,01 4,32 -5,99 0 -5,99  
5 109 espves Rane Zorrazo Cool Guy Sari Tuomivaara ÄETSÄ 41,78 4,14 -4,22 0 -4,22  
6 123 walspa Börje Castiog Cadarn Terhi Talaskivi LEVEK 43,09 4,01 -2,91 0 -2,91  
7 113 schape Saku Buffing Quispel Does Ida-Lotta Jakonen TAMSK 50,53 3,42 4,53 0 4,53  
8 93 auskel Hinkuu Kelmi Hilipatipippan Katja Ojansivu JOA 32,17 5,38 -13,83 5 5  
9 89 borcol Into Tending Jackknife Kati Selkämaa TAMSK 36,89 4,69 -9,11 5 5  
10 85 borcol Kuula Yes Minna Kirveskoski ACTIV 37,48 4,62 -8,52 5 5  
11 115 borcol Tykki Never Stop A Teddy Bear Minna Kirveskoski ACTIV 39,10 4,43 -6,90 5 5  
12 106 auspai Luca Bywater Bartje Laura Mustanoja ÄETSÄ 40,01 4,32 -5,99 5 5  
13 84 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 41,68 4,15 -4,32 5 5  
14 80 belpag Pink Talvihallan Camiaca Jutta Ruokonen NPKH 42,40 4,08 -3,60 5 5  
15 103 borcol Timon Never Stop Lion King Sofia Stens PAWS 43,17 4,01 -2,83 5 5  
16 98 appenz Bono Sehän On Bono Pekka Ilen JAT 46,64 3,71 0,64 5 5,64  
17 125 lyhcol Zini Sandcastle's Phantom Punch Sanna Rantanen TAMSK 47,34 3,65 1,34 5 6,34  
18 86 samoje Hilppa Arttulan Xtra Nokkela Janne Pesonen LEVEK 52,55 3,29 6,55 0 6,55  
19 101 borcol Jyty Pythagoraan X-mas Bombshell Päivi Karhunen VIRTA 39,81 4,35 -6,19 25 25  
  83 auskel Hi-Likka Didaktic's Arana Kirsti Levistö JAT         HYL  
  87 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen TAMSK         HYL  
  88 auspai Maisa Hazelmoor Unlike Anyone Paula Mäki TAMSK         HYL  
  91 pitcol Wimma Say Wuf Winning Ways Miia Laitinen ISKK         HYL  
  94 engspa Fina Blacktan Sirius Come Tome Chill Niina Sahlman TAMSK         HYL  
  95 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  96 whippe Nopo Hookoplan Hayabusa Hanna-Mari Hartin TAMSK         HYL  
  99 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK         HYL  
  100 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT         HYL  
  102 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU         HYL  
  105 borcol Reino Tammikallion Unbeaten Marja Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  107 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka LAPPA         HYL  
  108 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  110 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  112 novnou Lili Nauruparran Mystery Storm Lily Saija Tarvainen TAMSK         HYL  
  120 belpag Peppi Groguard Bendita Sari Hannikainen TAMSK         HYL  
  121 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  122 borcol HUIPPU Pikkupaimenen Unforgettable News Minna Lahtinen NPKH         HYL  
  126 pitcol Raisa Purple Pearl's Jocose Naiad Jutta Ruokonen NPKH         HYL  
  97 borcol Diego Trust Your Heart Glen Laura Antikainen ACE         POIS  
  127 borcol Pörrö Dreamoor The Dragon Rider Tero Sarkola TAMSK         POIS