Kilpailu 29.5.2014 A agilityrata, paikka Tampere, järjestäjä Tampereen Koiraurheilijat ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 9:10, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 37, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 mittel Tinka Lecibsin Judit Minna-Kaisa Haapanen YLÖKK 31,79 4,88 -11,21 0 -11,21  
2 1 parson Aino Jackville Helia Ville Pirisjoki YLÖKK 31,85 4,87 -11,15 0 -11,15  
3 37 shelam Aino Trouble-Free Adrian Outi Korhonen ACTIV 32,06 4,84 -10,94 0 -10,94  
4 29 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK 32,20 4,81 -10,80 0 -10,80  
5 41 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 32,32 4,80 -10,68 0 -10,68  
6 45 parson Kleni Jackville Glenny Ville Pirisjoki YLÖKK 32,65 4,75 -10,35 0 -10,35  
7 39 kääpin Koru Aurra Sing Black Jewel Maarit Puttonen RAUMA 34,09 4,55 -8,91 0 -8,91  
8 22 jackru Emmy Liinakon Linda Janne Edgren YLÖKK 34,61 4,48 -8,39 0 -8,39  
9 15 amecoc Kitty Little Life My Dream Girl Mari Mattila TAMSK 36,00 4,31 -7,00 0 -7,00  
10 18 borter Tepa Flagstone's Mix The Pix Maija-Kaisa Ojala PAGT 36,56 4,24 -6,44 0 -6,44  
11 43 jackru Sissi Maiaran Aylen Niina Lahti-Hautala TAMSK 37,22 4,16 -5,78 0 -5,78  
12 2 jackru Inka Kairojen Briina Niina Lahti-Hautala TAMSK 38,22 4,05 -4,78 0 -4,78  
13 34 amecoc Hugo Little Life Hot Colours Mari Mattila TAMSK 39,13 3,96 -3,87 0 -3,87  
14 21 kääpin Domi Riihikarsinan Dominicus Djanoah Marita Uurto ÄETSÄ 39,78 3,90 -3,22 0 -3,22  
15 30 amecoc Nea Little Life Just Dreaming Outi Heikkinen TAMSK 41,22 3,76 -1,78 0 -1,78  
16 38 kääsna Olga Top Target Fantasy Story Marita Yliknuusi SVK 41,63 3,72 -1,37 0 -1,37  
17 33 jackru Carlo Jack's Hood Little John Tuija Kulma E-HKK 41,70 3,72 -1,30 0 -1,30  
18 35 bichav Muusa Pikikuonon Muusa Laura Ruohonen TAMSK 46,34 3,35 3,34 0 3,34  
19 11 borter Messi Foo Fighters Pedal To The Medal Laura Antikainen ACE 33,99 4,56 -9,01 5 5  
20 42 shelam Nipsu Bumtsi Bum Madam Butterfly Anu Rantanen TAMSK 34,22 4,53 -8,78 5 5  
21 26 parson Arska Elio Da Roseira Brava Annu Keränen YLÖKK 35,20 4,40 -7,80 5 5  
22 10 stbter Iisi Rockbottom's Little White Lie Laura Vuorisalo TAKUT 37,33 4,15 -5,67 5 5  
23 3 parson Topi Tammenkolon Alexander Mari Lehtimäki RAUMA 39,62 3,91 -3,38 5 5  
24 6 walter Papu Vicway Silver Bird Hanna Kovanen KSSK 39,76 3,90 -3,24 5 5  
25 36 stbter Lumira Alumira Pastaff Legion Lotta Kokkila TAKUT 40,11 3,86 -2,89 5 5  
26 9 jackru Retu Mighty Mischiefer Marlon Brando Laura Myllys TAMSK 42,47 3,65 -0,53 5 5  
27 19 kääpin Wili Denwest Own Will Kaisa Ihamäki WECA 43,80 3,54 0,80 5 5,80  
28 7 chihup Ilja Ilja Johanna Romppanen TAMSK 44,32 3,50 1,32 5 6,32  
  5 toyvil Debbie Villa Fantasian Debden Aurora Kuosa TAMSK         HYL  
  23 parson Tilly Jackville Livia Ville Pirisjoki YLÖKK         HYL  
  24 käävil Fanta Joiner's Quality Faro Fanta Christina Reinikainen TAMSK         HYL  
  25 jackru Ralli Multakirsun Taran Toivo Eveliina Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  28 shelam Manu Foxitar Discoshadow Eeva Tervo NPKH         HYL  
  31 borter Carla Verticaltail`s Carla Harri Konttinen PAWS         HYL  
  32 shelam Lili Cimillan Fiini Friidu Noora Huotari PIRKU         HYL  
  40 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  44 shelam Tempo Kilpop Ådessa Jennina Kilponen PAGT         HYL  
  4 shelam Ruu Bumtsi Bum Valkyria Witch Merja Myllymaa JAT         POIS  

Medi 3, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 28, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen ACTIV 32,09 4,64 -9,91 0 -9,91  
2 69 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU 33,40 4,46 -8,60 0 -8,60  
3 49 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 34,27 4,35 -7,73 0 -7,73  
4 62 shelam Kiia Amarantes Shaal Nur Hannele Ylänen LAU 35,53 4,19 -6,47 0 -6,47  
5 75 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Harri Huittinen PIRKU 35,95 4,14 -6,05 0 -6,05  
6 73 kromfo Tuuli Jettildan Aitotähti Heini Stenberg ÄETSÄ 36,96 4,03 -5,04 0 -5,04  
7 51 parson Uuno Beleriad Umppa Lumppa Marja Reunanen TAMSK 38,38 3,88 -3,62 0 -3,62  
8 48 koohon Indy Lucky Nana's Marco Polo Satu Nummela KOOHO 38,96 3,82 -3,04 0 -3,04  
9 60 borter Nemo Flagstones Supersonic Marjo Oinas TAMSK 41,20 3,62 -0,80 0 -0,80  
10 46 androk Niña Niña De Vientonegro Pirkko Leppänen LAUKA 38,32 3,89 -3,68 5 5  
11 74 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 41,11 3,62 -0,89 5 5  
12 61 shelam Axa Bluemeadow's Unexpected Man Katariina Kivilahti LAGU 43,50 3,42 1,50 5 6,50  
13 76 parson Arttu Karvahaalarin Leevi Janne Edgren YLÖKK 36,81 4,05 -5,19 10 10  
14 53 schape Aranda Lumikuono Isla Baranda Soile Malmivuori P-HAU 52,19 2,86 10,19 10 20,19  
  52 shelam Quru Funnytail Kir Royal Maria Penttinen JAT         HYL  
  54 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Virpi Hujanen PIRKU         HYL  
  55 novnou Willa Sienna-Red Calandiva Miia Peltokangas TAMSK         HYL  
  58 tarupi Remu Boxter Heli Koskensalo TAMSK         HYL  
  59 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK         HYL  
  64 shelam Jakke Kilpop Jerry Junior Anne Haapala PAGT         HYL  
  65 koohon Ella Lentävän Luppakorvan Liitolikka Kaisa Jalava TAMSK         HYL  
  66 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK         HYL  
  67 lagrom Pulmu Wildfinn Civettuola Bellezza Anniina Kivineva TAMSK         HYL  
  68 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK         HYL  
  71 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT         HYL  
  72 borter Alfred Franz Melodia Szczurolapa Maren Konttinen PAWS         HYL  
  77 novnou Wii Tuplaveen Tättähäärä Miia Peltokangas TAMSK         HYL  
  78 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Matleena Kallio TAMSK         HYL  
  50 shelam Jedi Cimillan Eri Kiituri Jaana Mäkelä TAMSK         POIS  

Maksi 3, tuomari Kari Jalonen, koirakoita 38, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 105 borcol Reino Tammikallion Unbeaten Marja Mustanoja ÄETSÄ 30,47 4,89 -11,53 0 -11,53  
2 84 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ 32,96 4,52 -9,04 0 -9,04 SERT-A
3 104 borcol Trip Woollandian Urho Satu Valtonen YLÖKK 33,34 4,47 -8,66 0 -8,66  
4 119 borcol Just Tammikallion Önöff Heini Stenberg ÄETSÄ 33,74 4,42 -8,26 0 -8,26  
5 114 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK 34,76 4,29 -7,24 0 -7,24  
6 123 walspa Börje Castiog Cadarn Terhi Talaskivi LEVEK 38,37 3,88 -3,63 0 -3,63  
7 125 lyhcol Zini Sandcastle's Phantom Punch Sanna Rantanen TAMSK 39,41 3,78 -2,59 0 -2,59  
8 100 auspai Bleikki Barnet Heli Taali JAT 33,45 4,45 -8,55 5 5  
9 103 borcol Timon Never Stop Lion King Sofia Stens PAWS 34,13 4,37 -7,87 5 5  
10 111 auspai Lilli Hazelmoor Lime Lemonade Paula Mäki TAMSK 37,70 3,95 -4,30 5 5  
11 102 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU 38,66 3,85 -3,34 5 5  
12 81 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK 42,48 3,51 0,48 5 5,48  
13 113 schape Saku Buffing Quispel Does Ida-Lotta Jakonen TAMSK 52,80 2,82 10,80 5 15,80  
14 126 pitcol Raisa Purple Pearl's Jocose Naiad Jutta Ruokonen NPKH 47,84 3,12 5,84 10 15,84  
15 86 samoje Hilppa Arttulan Xtra Nokkela Janne Pesonen LEVEK 43,44 3,43 1,44 15 16,44  
16 87 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen TAMSK 38,36 3,88 -3,64 20 20  
  80 belpag Pink Talvihallan Camiaca Jutta Ruokonen NPKH         HYL  
  82 lyhcol Aino Final Fantasy's Exotic Taste Maarit Rantala TAKUT         HYL  
  83 auskel Hi-Likka Didaktic's Arana Kirsti Levistö JAT         HYL  
  85 borcol Kuula Yes Minna Kirveskoski ACTIV         HYL  
  88 auspai Maisa Hazelmoor Unlike Anyone Paula Mäki TAMSK         HYL  
  89 borcol Into Tending Jackknife Kati Selkämaa TAMSK         HYL  
  90 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja YLÖKK         HYL  
  91 pitcol Wimma Say Wuf Winning Ways Miia Laitinen ISKK         HYL  
  92 auskel Eka Whyalla's Ekala Tuula Pessa TAMSK         HYL  
  98 appenz Bono Sehän On Bono Pekka Ilen JAT         HYL  
  99 auskel Risto Coshagh Beltane Salla Luoma TAMSK         HYL  
  101 borcol Jyty Pythagoraan X-mas Bombshell Päivi Karhunen VIRTA         HYL  
  106 auspai Luca Bywater Bartje Laura Mustanoja ÄETSÄ         HYL  
  107 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka LAPPA         HYL  
  108 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  109 espves Rane Zorrazo Cool Guy Sari Tuomivaara ÄETSÄ         HYL  
  110 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  112 novnou Lili Nauruparran Mystery Storm Lily Saija Tarvainen TAMSK         HYL  
  116 lagrom Consta Foogel Constantino Johanna Lammi YLÖKK         HYL  
  120 belpag Peppi Groguard Bendita Sari Hannikainen TAMSK         HYL  
  121 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  122 borcol HUIPPU Pikkupaimenen Unforgettable News Minna Lahtinen NPKH         HYL  
  97 borcol Diego Trust Your Heart Glen Laura Antikainen ACE         POIS  
  127 borcol Pörrö Dreamoor The Dragon Rider Tero Sarkola TAMSK         POIS